Ogłoszenia Duszpasterskie


 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.09.2014 r.
 Kolekta przeznaczona cele remontowo – inwestycyjne  naszej parafii. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

26 Niedziela Zwykła , 28 września
Nauka przedmałżeńska dla narzeczonych o godz. 14.00 w Domu Katechetycznym. Nieszpory o godz. 17.30.
Poniedziałek - Św. Archaniołów Michała, Gabriela  i Rafała, 29 września
Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły Biertułtowy o godz.19.00 w Domu Katechetycznym, obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
Wtorek - Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK, 30 września
O godz. 18.00 Msza Św. o zwycięstwo Miłosierdzia Bożego w nas i na całym świecie.
O godz. 19.00 spotkanie modlitewne dla młodzieży w kościele, w domu katechetycznym katecheza dla dorosłych.
Środa - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus , dz. i dK, 1 października 
Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły Obszary i Wrębowa, o godz. 19.00 w salkach katechetycznych – obecność jednego z rodziców obowiązkowa.
I  Czwartek Miesiąca - Wspomnienie św. Aniołów Stróżów, 2 października 
O godz. 8.00 Msza Św. o powołania kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci szkół podstawowych od godz.16.30. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych, po Mszy św. spotkanie w kościele.
I  Piątek miesiąca, 3 października 
Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji czcicieli o godz.8.00. Msza św. dla dzieci po wczesnej Komunii św. o godz.18.00. Spowiedź święta dla młodzieży od godz.16.30.
I  Sobota miesiąca - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, 4 października  
Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi w intencji matek i w intencji wynagradzającej o godz. 8.00.W Piekarach Śl. pielgrzymka nauczycieli naszej archidiecezji. W programie min. Msza św. sprawowana przez ks. abpa Wiktora Skworca o godz. 10.00. Zapraszamy nauczycieli do udziału w pielgrzymce.                
Zapraszamy na rajd rowerowy w ramach akcji „ Z miłości do okrągłości”, który odbędzie się w sobotę. Zgłoszenia i szczegóły na stronie „ Dobrych Aniołów”. Zbiórka o 12.00 przy kaplicy M.B.Różańcowej.
Uroczystość Rocznicy Poświecenia Kościoła Własnego, 5 października
W niedzielę obchodzić będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła tzw. kiermasz. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, a z liturgią chrztu św. o godz. 13.30. Różaniec w tym dniu wyjątkowo o godz.16.00 a po nim koncert muzyki religijnej na fletni Pana w wykonaniu Artura Thomasa. W kaplicy MB Częstochowskiej w Rybniku o godz.18.00 spotkanie chętnych do grupy przygotowującej ŚDM oraz pobyt młodych z całego świata.
Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz „ Małego Gościa”
W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. :Marianna Bednorz, Józef Leśniewski, Grzegorz Kołodziej, Jerzy Sawicki, Teresa Nowaczek . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Życzymy miłego świętowania Dnia Pańskiego a w nowym tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.