Ogłoszenia Duszpasterskie


XXIX Niedziela Zwykła, 19.10.2014 r.
Witamy w naszej parafii Ojców Oblatów z Katowic: o. Piotra i o. Daniela - przeżywamy odnowienie misji świętych. Wspieramy misjonarzy modlitwą
w posłudze głoszenia Słowa Bożego. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje. Bóg zapłać za złożone ofiary.


29 Niedziela Zwykła, 19 października 
Dziś Msza św. z udziałem dzieci rocznych o godz.11.00, a z liturgią chrztu św. o godz.13.30. Różaniec wyjątkowo dziś o godz.16.00. Zgromadzimy się przy kościele i następnie w procesji różańcowej udamy się na cmentarz parafialny gdzie odmówimy modlitwy za naszych zmarłych. Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. odbędzie się koncert kończący Piąte Radlińskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Z muzyką gospel wystąpi Gabriela Gąsior i zespół Holy Noiz. Serdecznie zapraszamy.
Poniedziałek - Wspom. św. Jana Kantego, prezb., 20 października 
Różaniec o godz. 17.15
Wtorek - Wspom.  bł. Jakuba Strzemię, bpa., 21 października 
Środa – Wspom.  św. Jana Pawła II, pap., 22 października
O godz.10.00 Msza św. w intencji chorych. Po każdej Mszy św. uczczenie relikwii św. Jana Pawła II. O godz.19.00 w salkach katechetycznych odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do
I Komunii św. ze szkół Obszary i Wrębowa.
Czwartek, 23 października  
Piątek - Wspom.  św. Antoniego Clareta, bpa, 24 października 
O godz.7.30 jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Różaniec o godz.17.15.
Sobota, 25 października 
Różaniec o godz.17.15. Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odbędzie się w sobotę o godz.19.00 w Kaplicy MB Różańcowej.
XXX Niedziela Zwykła, 6 października
Msza św. z udziałem dzieci o godz.11.00. W domu katechetycznym
o godz.14.00 nauka przedmałżeńska dla narzeczonych. 27 października obchodzi urodziny ks. Rafał Bogacki. Msza św. w jego intencji odbędzie się w niedzielę o godz.9.30 oraz w poniedziałek o godz.8.00.
Pod chórem można znaleźć kartki, na których prosimy zapisywać zalecki.
Kolekta niedzielna przeznaczona będzie na cele remontowo - inwestycyjne parafii. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim min.:
o beatyfikacji papieża Pawła VI oraz o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej wraz z dodatkiem - instrukcją do jej odmawiania.
W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Henryk Machnik, Jerzy Zieliński, Jacek Żmijewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Życzymy miłego świętowania Dnia Pańskiego, a w nowym tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.