Ogłoszenia Duszpasterskie



I NIEDZIELA  ADWENTU,  29.11.2015 r.
Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 
I Niedziela Adwentu, 29 listopada
Rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to także Niedziela Trzeźwości. Na ołtarzu św. Franciszka wystawiona jest Księga Abstynencji, w którą można wpisywać trzeźwościowe postanowienia. Zapraszamy Parafian do udziału w Roratach: dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a dorosłych w sobotę o godz. 6.30. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Wzorem ubiegłego roku w naszym kościele pojawiła się choinka, z niezwykłymi bombkami. Parafianie, którzy pragną pomóc konkretnej rodzinie mogą zabrać ze sobą bombkę, udać się do zakrystii i odebrać kopertę, w której znajdują się informacje dotyczące oczekiwanej przez rodzinę pomocy. Wybraliśmy z pomocą pedagogów szkolnych 45 rodzin naszej parafii, którym nasze wsparcie jest bardzo potrzebne. Wartość paczki to kwota od 200 – do 300 zł. Najpóźniej do IV Niedzieli Adwentu prosimy o dostarczenie paczki  do zakrystii. W poranek wigilijny młodzież oazowa przekaże paczkę do konkretnej rodziny.

Poniedziałek - Święto św. Andrzeja, apostoła, 30 listopada

Wtorek, 1grudnia
W przychodni na Orkana odbędą się badania USG metodą dopplerowską. Więcej informacji w gablotkach. Katecheza dla dorosłych o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

Środa, 2 grudnia

I Czwartek - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego prezb., 3 grudnia
O godz. 8.00 Msza św. do J. Ch. Najwyższego Kapłana o powołanie kapłańskie i zakonne. Spowiedź dla młodzieży o godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 
I Piątek - Wspomnienie św. Barbary, dz. i męcz., patronki archidiecezji, 4 grudnia
O godz. 6.30 Msza św. ku czci Serca Jezusowego w intencji Czcicieli. O godz. 7.30 Jutrznia. Msza św. ku czci św. Barbary w patronalne święto górników, ich rodzin, emerytów, rencistów oraz wszystkich zmarłych i tragicznie poległych górników o godz. 9.00. Dyrekcja KWK „Marcel” zaprasza wszystkich górników po Mszy św. Barbórkowej na tradycyjny poczęstunek do Domu Sportu. Z racji uroczystości barbórkowych istnieje możliwość skorzystania z dyspensy od pokarmów mięsnych. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci po Wczesnej Komunii Św. i ich rodziców. O godz.19.00 na Mszę św. zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

I Sobota , 5 grudnia
Msza św. Do Niepokalanego Serca Maryi w intencji matek o godz. 8.00. O godz.17.00 w Domu katechetycznym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. O godz.19.00 nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. W Peru odbędzie się beatyfikacja dwóch misjonarzy franciszkańskich – to pierwsi polscy misjonarze – męczennicy wyniesieni na ołtarze.

 
II Niedziela Adwentu, 6 grudnia
Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. O godz.13.30 Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 16 grudnia o godz. 6.30 z parkingu przy kościele. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii a przed kościołem  zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, jest także adwentowy numer „Wspólnoty” z materiałami roratnimi, w cenie 4 zł. Przed kościołem  można nabyć opłatki, świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom oraz śląski kalendarz katolicki na rok 2016. 29 grudnia w katowickim Spodku odbędzie się kolędowanie w różnych językach świata, wystąpią Natalia Kukulska, Natalia Niemen i wielu znanych wykonawców. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Emilia Kubica. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy Błogosławieństwa Bożego
i opieki Matki Bożej w rozpoczynającym się  Adwencie.