Ogłoszenia Duszpasterskie


Zmartwychwstanie Pańskie   20.04.2014 r.
 
Drodzy Parafianie i mili Goście!
Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego bę czasem wielkiej radości i pokoju w Waszych rodzinach. Życzymy wam zdrowia duszy i ciała i wszelkiej łaski Bożej przez pośrednictwo Matki Bożej Wniebowziętej. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was darami paschalnej Nocy.
Wraz z darem modlitwy - Wasi Duszpasterze!
 
Niedziela – Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 20 kwietnia
Tydzień Wielkanocny, Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego to czas szczególny, poświęcony refleksji nad tajemnicą paschalną.
 
Uroczyste Nieszpory Świąteczne o godz. 16.00
Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie
 
Poniedziałek Wielkanocny  21 kwietnia 
Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Msza św. z liturgią chrztu św. o godz. 13.30
 
 wtorek wielkanocny 22 kwietna
We wtorek o godz. 11.00 odbędzie się w naszej parafii konwent wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Parafian zapraszamy do udziału we mszy św. w intencji naszych duszpasterzy.
O godz.19.00 świąteczne spotkanie Katechezy dla Dorosłych.
 
środa wielkanocna  23 kwietnia
Uroczystość św. Wojciecha przeniesiona jest w tym roku na poniedziałek, 28 kwietnia.
O godz. 16.30 wielkanocne spotkanie Żywego Różańca.
 
 czwartek     Wielkanocny 24 kwietnia
Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
piątek   wielkanocny 25 kwietnia
Poranna modlitwa brewiarzowa – Jutrznia – 7.30.
 
 sobota wielkanocna 26 kwietnia
19.00 Wieczór Chwały. To modlitewne spotkanie połączone z muzyką wykonywaną przez 35 osobowy chór z Rybnika i okolic. W przeddzień kanonizacji Jana Pawła II chcemy się dziękować Bogu za życie papieża Polaka. Zakończymy ok. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
 
Niedziela     Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 
1.      Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00
2.      27 kwietnia odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II na którą wybiera się liczna delegacja pielgrzymów z naszej parafii. Na trud pielgrzymowania wspierajmy ich naszą modlitwą.
3.      W naszym kościele 27.04 będzie miało miejsce wprowadzenie Relikwii Św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Początek o godz. 15.00 – uroczyste wyprowadzenie Relikwii z kaplicy katechetycznej z procesją do kościoła, koncelebrowana Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy delegacje ze sztandarami oraz wiernych do licznego udziału.
4.  O godz. 17.00 w salce katechetycznej Nauka Przedślubna.
5.      W dnach 26-31.07.2016 r. w Krakowie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży. W naszej diecezji od 20 do 25.07.2016 r. gościć będziemy kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całego świata. Rodziny które są gotowe przyjąć do swoich domów uczestników ŚDM prosimy, aby zgłosiły się w zakrystii/kancelarii parafialnej z informacją ile osób mogą przyjąć.
6.      Polecamy Gościa Niedzielnego – w nim m.in.: dlaczego człowiekowi nie wystarcza życie doczesne, ale chce żyć wiecznie?; historie młodych Francuzów, którzy uwierzyli i przyjmują chrzest w Wigilię Paschalną; o dzwonie „Jan Paweł II” który zawiśnie na Wawelu.