Ogłoszenia Duszpasterskie


XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.07.2015 r.

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
„Bóg zapłać” za złożone ofiary.

17 Niedziela   Zwykła, 26 lipca
Rozpoczyna się Tydzień Bezpiecznego Kierowcy 2015 pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Akcja promuje program „ Dekalog Kierowcy” – pełen tekst apelu znajduje się w Gablotkach. Dziś po każdej Mszy św. udzielane będzie błogosławieństwo kierowcom i pojazdom ustawionym na parkingu przy ul. Rymera i przy ul. Korfantego. Zachęcamy do skorzystania z okazji powierzenia pojazdów i siebie samych opiece św. Krzysztofa .Nasza parafia włączy się w akcję zbiórki na zakup samochodu dla misji w Zambii, a także rowerów i motocykli dla katechistów. W Tychach odbywa się festyn św. Krzysztofa – szczegóły w gablotkach. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Zapraszamy!

Poniedziałek, 27 lipca
Wtorek – Wspomnienie  Św. Sarbeliusza Mahkluf, prezb., 28 lipca  

Środa - Wspomnienie Św. Marty, 29 lipca  

Czwartek  - Wspomnienie Św. Piotra Chryzologa, 30 lipca   
Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
Piątek - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb., 31 lipca

 
Sobota – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguorjego, 1 sierpnia
Dnia 1 sierpnia mija 90 rocznica erygowania naszej parafii. Nasze świętowanie rocznicy połączymy z uroczystościami odpustowymi. W miesiącu sierpniu,  wzywamy do trzeźwości . Na ołtarzu św. Franciszka będzie wyłożona księga trzeźwości, zachęcamy do podjęcia czasowej lub całkowitej abstynencji , zwłaszcza rodzin i osób uzależnionych.

18  Niedziela  Zwykła, 2 sierpnia                                             
W niedzielę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Odwiedzimy chorych i wiekiem osłabionych odbędą się w sobotę 8 sierpnia od godz. 8.45 – zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii. W niedzielę 16 sierpnia z naszej parafii wyruszy autokarowa Pielgrzymka Kobiet do Piekar – zapisy w kancelarii. Koszt: 20 zł.  Serdecznie zapraszamy wszystkie Kobiety i Dziewczęta! Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ. Intencje mszalne na wakacje odprawiane poza parafią przez naszych księży można zamawiać w kancelarii bądź bezpośrednio u księży. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim min. o przyjmowaniu Komunii Św. przez osoby rozwiedzione żyjących w powtórnym związku.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Weronika Ucherek, Jarosław Kłoszewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje, życzymy Błogosławieństwa Bożego,
udanego wypoczynku i stosownej pogody!


KANCELARIA PARAFIALNA
W CZASIE WAKACYJNYM CZYNNA:
PONIEDZIAŁKI I ŚRODY: od godz. 9.00 - do godz. 11.00
WE WTORKI I W CZWARTKI: od godz. 15.00 - godz. 18.00.