Ogłoszenia Duszpasterskie


 
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.08.2015 r.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele – remontowo inwestycyjne naszej parafii.„Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 
21 Niedziela Zwykła, 23 sierpnia
Nieszpory niedzielne o godz.17.30, a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

PONIEDZIAŁEK - ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA, 24 SIERPNIA

 
Wtorek - Wspomnienie Św. Ludwika, Króla , 25 sierpnia

 
Środa – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ, 26 sierpnia

 
Czwartek - Wspomnienie św. Moniki, 27 sierpnia
Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

Piątek – Wspomnienie Św.  Augustyna, bpa i dK, 28 sierpnia 

 

Sobota – WSPOMNIENIE MĘCZEŃSTWA ŚW. JANA CHRZCICIELA, 29 sierpnia
O godz.15.00 Msza św. dziękczynna w intencji brata Ananiasza OFM w 25 rocznicę ślubów zakonnych. Zapraszamy parafian do udziału w szczególności FZŚ.
Burmistrz Miasta Radlin zaprasza na tradycyjne dożynki, które odbędą się w sobotę 29 sierpnia. Podziękowania za tegoroczne zbiory na Mszy św. o godz. 13.00 w kościele w Głożynach, następnie korowód ulicami miasta od kopalni Marcel do remizy OSP w Głożynach gdzie odbędzie się festyn dożynkowy. MOK zachęca do udziału w konkursie na najlepiej przyozdobioną zagrodę na trasie korowodu. Dekoracje będą oceniane o godz. 12.oo. Wręczenie nagród odbędzie się na festynie dożynkowym. Będą również wręczane nagrody na najlepiej udekorowane pojazdy.

22 Niedziela Zwykła, 30 sierpnia
Msza święta z udziałem dzieci o godz. 11.00. Kończy się czas wypoczynku wakacyjnego, zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Pragniemy wesprzeć dzieci z rodzin ubogich w przygotowaniu wyprawki szkolnej. Dlatego przy ołtarzu św. Franciszka można składać tornistry, przybory i artykuły szkolne, które przekażemy dzieciom naszych szkół. 2 września w NZOZ w Radlinie przy ulicy Orkana bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły  w gablotkach. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim min. o nowych szczegółach zamachu na papieża Jana Pawła II. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Iwona Rojek, Janusz Faszczewski, Gertruda Kostur.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 
Miłego świętowania Dnia Pańskiego i Bożej opieki w ostatnim tygodniu wakacji.

KANCELARIA PARAFIALNA
 W CZASIE WAKACYJNYM CZYNNA:
PONIEDZIAŁKI I ŚRODY: od godz. 9.00 - do godz. 11.00
WE WTORKI I W CZWARTKI: od godz. 15.00 - godz. 18.00.