Ogłoszenia Duszpasterskie


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   28.05.2017 r.

 

Kolekta niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

Niedziela   uroczystość wniebowstąpienia Pańskiego   28 maja

Dzisiaj mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wspieramy pielgrzymów  naszą modlitwą.  Od godz.15.00 w ramach metropolitalnego Święta Rodziny, na placu olimpijczyków radlińskich rozpocznie się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie liczne atrakcje, występy, konkursy i cenne nagrody. O godz.17.00 w kościele koncert pieśni maryjnych „Regina Caeli”. Do końca maja zapraszamy na Nabożeństwa majowe o godz.17.30.

 

Poniedziałek    wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.    29 maja

W poniedziałek 5 czerwca o godz.19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do krajów bałtyckich. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

Wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz. 30 maja

W MOK-u w godz. 10-12.00 Radlińskie Targi Pracy i Edukacji. Katecheza dla dorosłych o godzinie 19.00.

 

Środa 31 maja

Spotkanie z Siostrą Anastazją, autorką książek kulinarnych odbędzie się 31 maja – w środę  o godz.17.00.  Organizatorzy: Miejska Biblioteka i Parafia zapraszają do Domu Katechetycznego. W środę 7 czerwca o godz.19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Częstochowy.

Czwartek   wspomnienie św. Justyna, męcz.   1 czerwca

W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla młodzieży od 16.30. O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Piątek   wspomnienie św. świętych męcz. Marcelina i Piotra   2 czerwca

O godz.7.30 Jutrznia, 8.45 koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi dla  dzieci od godz. 16.30. Stowarzyszenie Młodych Radlin i Gimnazjum nr1 zapraszają na grę uliczną – Historia Radlina. Start o godz.19.00 z placu radlińskich olimpijczyków.

 

Sobota  wspomnienie św. męcz. Karola  Lwangi i tow. 3 czerwca W tym dniu w czasie Mszy świętej o godz.10.00 ks. Prałat Alfreda Wloka będzie obchodził 50 rocznicę święceń kapłańskich. Swoją obecność na tej uroczystości zapowiedział ks. Abp Wiktor Skworc. Do udziału w uroczyści zapraszamy wszystkich Parafian, grupy parafialne oraz poczty sztandarowe. 3 czerwca 2017r., w sobotę będzie miał miejsce – PRZEJAZD POCIĄGU PAPIESKIEGO trasą WADOWICE-OLZA. W celu uświetnienia wydarzenia organizatorzy proszą   o uczestniczenie w radosnym przywitaniu pociągu na stacji Obszary około godz. 11:50. Zachęcamy do zabrania flag papieskich. O godz. 17.00 w Domu Katechetycznym nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Miejska Biblioteka zaprasza na „Noc Bibliotek” 3 czerwca o godz.18.00.   W programie min. degustacja herbat świata i liczne atrakcje. Szczegóły w gablotkach. O godz.19.00 w Domu Katechetycznym. pierwsza nauka przedmałżeńska dla narzeczonych.                  

Niedziela   uroczystość zesłania Ducha św.  4 czerwca

W przyszłą  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 13.30 Msza św. z liturgią chrztu św. Nadal  w kancelarii można zgłaszać  kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej. Kolekta niedzielna przeznaczona będzie na budujący się kościół na Wrębowej. O godz.15.30 w MOK „Śląski Salon Kultury” – prelekcja Jerzego Ciurloka i muzyka renesansowa. Szczegóły w gablotkach. Wspólnota „Siloe” organizuje wyjazd do Pyzówki w dniach 9-11 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Chętne osoby, rodziny prosimy o kontakt z ks. Mateuszem Dziurowiczem. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i kolejny numer parafialnej Wspólnoty.W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp.: Maria Harlak, Danuta Wala, Eugeniusz Bizoń, Justyna Kuczera, Grażyna Kilian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ogloszenia 21.05.-28.05.2017.pdf