Ogłoszenia Duszpasterskie


 
IV NIEDZIELA ADWENTU 21.12.2014 r.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
"Bóg zapłać" za złożone ofiary.

 4 Niedziela Adwentu, 21 grudnia
Dziś IV Niedziela Adwentu. O godz.11.00 Msza św. za roczne dzieci a o 13.30 Msza św. z liturgią chrztu św. Przed kościołem można nabyć świece wigilijne „Caritas”
i poświęcone opłatki, a w tygodniu u sióstr w klasztorze.

 
poniedziałek, 22 grudnia   
Przedświąteczne odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych odbędą się w poniedziałek 22 grudnia od godz. 8.30.Od poniedziałku w naszej świątyni będzie do zabrania Światło Betlejemskie. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek i wtorek
w godz. 6.00 – 8.30 i 16.00 – 19.00, w Wigilię od 6.00 do 14.00

 
Wtorek, 23 grudnia  
O godz.19.00 w kościele modlitwy dla młodzieży.

 
Środa, Wigilia Bożego Narodzenia, 24  grudnia
Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00 i 9.00 w intencji tych wszystkich, którzy przebywają za granicą i spędzą te święta z dala od swych rodzin. O godz. 21.00 - pasterka z udziałem dzieci. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej zachowując tradycyjnie postny charakter Wigilii. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie opłatkiem, śpiew kolęd.
Pasterka o północy w intencji parafian. Przed Pasterką o godz. 23.15 młodzież prowadzi czuwanie modlitewne. Kolekta zebrana podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 
Czwartek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia
Bóg wkroczył w dzieje ludzkości i „Słowo Ciałem się stało”. Uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 16.00. Mszy św. o godz.18.00 nie będzie.

 
Piątek - Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, 26 grudnia
W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto Świętego Szczepana,
I męczennika. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00 a o godz.17.30 nieszpory świąteczne.

 
Sobota -Święto św. Jana apostoła i ewangelisty, 27 grudnia   
Po każdej mszy św. święcenie wina

 
Niedziela - Święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 28 grudnia
Święto Św. Rodziny jest szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Zapraszamy wszystkie rodziny parafii na uroczystą mszę św. o godz.9.30 po każdej Mszy św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo małym dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym z racji święta Młodzianków. .
Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa. Świąteczno-noworoczny numer parafialnej „Wspólnoty” ukaże się we wtorek (23.12.). Cena: 4 zł.
W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Julia Tatomisz, Roman Karwot.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy miłego świętowania Dnia Pańskiego, a w nowym tygodniu Bożego Błogosławieństwa  i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.