Ogłoszenia DuszpasterskieV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,  22.03.2015r.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 
V Niedziela Wielkiego Postu -   Rekolekcje Parafialne, 22 Marca
Rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne - witamy w naszej parafii
ks. Janusza Jezuska – misjonarza Świętej Rodziny. Życzymy księdzu rekolekcjoniście mocy Ducha Świętego w głoszeniu Dobrej Nowiny. Program rekolekcji w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Dziś obchodzimy także Ogólnopolski Dzień Modlitw o Pokój na Ukrainie. O godz.15.00 Droga Krzyżowa
 z udziałem dzieci, a o godz.16.00 Gorzkie Żale. O godz. 19.00 nauka stanowa dla mężczyzn. W czasie rekolekcji o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia.

 
Poniedziałek - Rekolekcje Parafialne, 23 Marca
W czasie trwania rekolekcji kancelaria parafialna czynna od godz. 9.00.
O godz.19.00 nauka stanowa dla kobiet. W poniedziałek obok Apteki sieciowej
z Lwem bezpłatne badania osteoporozy – szczegóły w gablotkach.

 
Wtorek - Rekolekcje Parafialne, 24 Marca
O godz. 10 Msza św. dla chorych z udzielaniem Sakramentu chorych, po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym. O godz.19.00 nauka stanowa dla młodzieży.

 
Środa - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Rekolekcje, 25 Marca
W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. Na każdej Mszy św. możliwość podjęcia modlitewnej adopcji dziecka poczętego.

 
Czwartek, 26 Marca
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy do modlitwy.                          

Piątek, 27 Marca
O godz. 7.30 Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. O godz.15.00 w kościele koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.30 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek przed kościołem, a następnie pójdziemy ulicami: Korfantego, Rogozina, Stalmacha, deptakiem, Findera do Placu Olimpijczyków. Zapraszamy do licznego udziału, zabierzmy ze sobą świece.

 
Sobota, 28 Marca
Przedświąteczne odwiedziny chorych od godz. 8.30 - zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. O godz.11.00 spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz.17.00.

 
Niedziela Palmowa, 29 Marca
Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenia palm na każdej Mszy św. - kolekta na potrzeby naszej parafii. Na Mszy św. o godz.9.30 Chór im. J. Słowackiego wykona pasję wg św. Mateusza. O godz.10.45 przed kościołem uroczyste poświęcenie palm, następnie procesja wokół kościoła. W katowickiej katedrze o godz.14.00 spotkanie młodzieży.Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy o godz. 15.00 na Drogę Krzyżową.
O godz.16.00 Gorzkie Żale. Polecamy „Gościa Niedzielnego”. Dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”. Przed kościołem można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas. W Piekarach Śl. w dniach
od 29.03-02.04. Chwalebne Misterium Męki Pańskiej.
W minionym tygodniu do Pana odeszli: śp. Andrzej Pawelec, Zdzisław Brodziński, Róża Gola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy miłego świętowania Dnia Pańskiego.