Ogłoszenia Duszpasterskie


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
DOBREGO PASTERZA, 26.04.2015 r.

 
Niedziela Dobrego Pasterza, 26 kwietnia
Dziś Niedziela Dobrego PasterzaŚwiatowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
23 maja 2015 roku odbędą się święcenia prezbiteratu, które pragnie przyjąć ks. diakon Andrzej Króliczek. Kandydata poleca się modlitwom wiernych. Kto by zaś o nim coś wiedział, co czyniło by go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić bezzwłocznie o tym tutejszy urząd parafialny. W dzisiejszą niedzielę ukazuje się majowy numer parafialnej „Wspólnoty”.

Poniedziałek, 27 kwietnia   
O godz. 19.00 w salce katechetycznej spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w Biertułtowach. Potrzebny będzie adres i pesel osób wyjeżdzających na pielgrzymkę. Spotkanie zainteresowanych rowerową pielgrzymką do Santiago de Compostela odbędzie się o godz. 20.00 w Domu Katechetycznym.

 
Wtorek, 28 kwietnia
O godz.19.00 Domu katechetycznym katecheza dla dorosłych.

 
Środa - Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, 29 kwietnia
Dziś przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Pomoc przy wypełnianiu PIT po raz ostatni w Kaplicy M. B. Różańcowej od godz. 16.30 do 17.30.

 
I Czwartek, 30 kwietnia
W intencji ks. Proboszcza Józefa Msza św. z okazji urodzin o godz. 8.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.

 
I Piątek - Święto św. Józefa, Rzemieślnika, 1 maja
Rozpoczynamy miesiąc maj oraz nabożeństwa majowe. Zapraszamy codziennie
o godz. 17.30 . Poranna modlitwa brewiarzowa – Jutrznia – 7.30. Na mocy dekretu Episkopatu Polski nie obowiązuje nas piątkowy post.

I Sobota - Uroczystość N. M. P., Królowej Polski, 2 maja
Spowiedź dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. o godz. 10.30.

V Niedziela Wielkanocna, 3 maja
Za tydzień  kolekta niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.  
W niedzielę, 3 maja o godz. 10.00 dzieci naszej parafii przystępują do wczesnej
I Komunii Św. Zbiórka dzieci wraz z rodzicami o godz. 9.45 przed kaplicą katechetyczną skąd w procesji udamy się do kościoła. W związku z uroczystościami komunijnymi w niedziele 3, 10 i 17 maja ulega zmianie porządek nabożeństw.
W miejsce Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 sprawowana będzie Msza Św. Pierwszokomunijna o godz. 10.00. O godz.13.30 – Msza św. z liturgią Sakramentu Chrztu św. O 16.00 Nieszpory z udziałem Dzieci Wczesnokomunijnych. Przypominamy o rekolekcjach w Kokoszycach dla wiernych naszej parafii planowanych w dniach od 11 do 14 maja – zapisy w kancelarii. W naszych szkołach trwa akcja Pielucha dla malucha” jako pomoc Domom Samotnej Matki – szczegóły w gablotkach.
Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim min.: o Matce Teresie mówi nawrócony na chrześcijaństwo były muzułmanin oraz o cudach, których świadkami są lekarze.
W „Małym Gościu” plakat z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wacław Lenarczyk, Zygfryd Burek, Stefania Konieczny, Stanisław Zimny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…