Ogłoszenia Duszpasterskie


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU,01.03.2015r.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.


II Niedziela Wielkiego Postu, 1 Marca
Msza święta z udzielaniem sakramentu Chrztu świętego o godz. 13.30. O godz.15.00. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 
Poniedziałek, 2 Marca
Kandydaci do święceń diakonatu rozpoczną rekolekcje przed święceniami, które odbędą się 7 marca - pamiętajmy o nich w modlitwie.
 
Wtorek, 3 Marca
O godz. 19.00 w Domu katechetycznym katecheza dla dorosłych.

 Środa, 4 Marca
Spotkanie członków Żywego Różańca o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym. Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do gimnazjum. Na Dzień Otwarty zaprasza Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Radlinie (szczegóły w gablotkach), oraz Gimnazjum Urszulanek
w Rybniku.

I Czwartek   Miesiąca, 5 Marca
Od godz. 16.30 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 – po Mszy św. spotkanie w kościele.

I Piątek  Miesiąca, 6 Marca
O godz. 7.30 Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. O godz.15.00 w kościele koronka
do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
Od godz.16.30 spowiedź święta dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Droga Krzyżowa
o godz. 17.00. Przed Drogą Krzyżową w zakrystii można składać zalecki za zmarłych. Wierni, którzy pobożnie odprawią to nabożeństwo mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

I Sobota Miesiąca, 7 Marca
Kolejne spotkanie w ramach Kursu Lektorskiego dla dorosłych w Domu katechetycznym o godz. 11.00. O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym początek cyklu nauk dla narzeczonych.  

III Niedziela Wielkiego Postu, 8 Marca
Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy o godz. 15.00 na Drogę Krzyżową. O godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na kwiaty
do Bożego Grobu. Pomoc przy wypełnianiu zeznania podatkowego PIT w Kaplicy MB Różańcowej w każdą środę w godz. od 16.30 – do 17.30. Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez wspólnotę „ Emmanuel” będzie się odbywać w niedziele od 8 marca
o godz. 17.00 w Kaplicy MB Różańcowej.  
Polecamy „Gościa Niedzielnego” w nim min. jak młodzi Polacy przywracają pamięć
o żołnierzach wyklętych. Dla dzieci i młodzieży „Mały Gość”. Ukazał się kolejny numer naszej parafialnej „Wspólnoty” z bezpłatnym dodatkiem „ Życiu zawsze tak!” Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
W minionym tygodniu do Pana odeszli: śp. Stanisław Bober, Agnieszka Richter, Zofia Walter, Irena Powieśnik, Lidia Walawska, Sylwester Węgrzyk.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,…

Życzymy miłego świętowania Dnia Pańskiego.