Ogłoszenia Duszpasterskie


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   26.02.2017 r.

 Kolekta przeznaczona jest na potrzeby  naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

Niedziela 8 zwykła 26 luty       

Dziś  po Mszy św. o godz.12.15 rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W tych dniach zachęcamy wiernych do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji wyłożonej na ołtarzu św. Franciszka. O godz.17.30 nabożeństwo w intencji trzeźwości. Zapraszamy.

Poniedziałek 27 luty

Do końca lutego można składać w kancelarii ofiary za ławki.

 Wtorek 28 luty

O godz.17.30 nabożeństwo eucharystyczne kończące 40-godzinne nabożeństwo. Katecheza dla dorosłych o godz.19.00.

Środa popielcowa 1 marca

W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30; 8.00; 16.00; i 18.00. Kolekta tego dnia to jałmużna postna. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach tego okresu tj. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.   

I Czwartek 2 marca

O godz.17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta dla młodzieży od godz.16.30.

I PIĄTEK 3 marca

O godz. 7.30 Jutrznia, a godz. 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16.30. O godz.17.00 Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. O godz.19.00 Msza św. młodzieżowa.

I Sobota święto św. Kazimierza, królewicz 4 marca

O godz. 10.00 w Domu Katechetycznym rozpoczynamy kurs lektorski dla dorosłych. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w ubogacenie liturgii zapraszamy do udziału. O godz. 17.00 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

I Niedziela wielkiego postu 5 marca

Msza św. za roczne dzieci o godz. 11.00, a o godz. 13.30 Msza św. chrzcielna. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, a o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budowę Domu Pielgrzyma w Piekarach Śląskich, w parafii gościć będziemy ks. diakona, który wygłosi Słowo Boże i wprowadzi nas w temat wspomnianej budowy. Polecamy „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Polecamy także kolejny numer „Wspólnoty”. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp.: Irena Kubica, Jerzy Kufta, Andrzej Ewczyński, Bogdan Bedla, Elżbieta Pawelec, Zofia Chmyłko, Helena Pojda.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom w nadchodzącym tygodniu życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

 

 

 

 

Ogloszenia 26.02.- 5.03. 2017 (Automatycznie zapisany).pdf