Ogłoszenia Duszpasterskie


Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 23.11.2014 r.
Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę kościoła na osiedlu Wrębowa.
"Bóg zapłać” za złożone ofiary.
NIEDZIELA, 23 listopada
Dziś w katowickiej katedrze uroczystość odpustowa ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu można zyskać odpust zupełny. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz.17.30.

 Poniedziałek, św. męcz. Andrzeja Dung-lac i towarzyszy, 24 listopada
O godz.19.00 w Kaplicy Katechetycznej spotkanie z krawcową – dla dziewczynek ze szkoły w Biertułtowach szyjących sukienkę komunijną. Prosimy o obecność jednego
z rodziców.
Wtorek, 25 listopada  
Katecheza dla dorosłych o godz.19.00 w domu katechetycznym, a w kościele spotkanie modlitewne dla młodzieży.
Środa, 26 listopada
O godz.19.00 w kaplicy katechetycznej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkół Obszary i Wrębowa.
Czwartek, 27 listopada
Od godz.17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkanie rodziców ministrantów z okazji ich patronalnego święta o godz.19.00 w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!
Piątek, 28 listopada
O godz. 7.30 jutrznia – poranna modlitwa Kościoła.
Sobota, 29 listopada
O godz. 7.30 z parkingu przy MOK wyjazd na "XII Regionalny Dzień Skupienia APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI”. Zapisy w kancelarii lub u p. Anny Śmietana.
Koszt 20 zł.
Od soboty rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy
w gablotkach, „Wspólnocie” i na stronie internetowej parafii. Odwiedziny kolędowe
to okazja do wspólnej rodzinnej modlitwy, bliższego poznania się i rozmowy na tematy duszpasterskie naszej wspólnoty. Oczekujemy na Wasze sugestie, uwagi i propozycje dotyczące życia religijnego parafii. Już teraz dziękujemy za życzliwe przyjęcie
i wspólną modlitwę. W czasie odwiedzin duszpasterskich pragniemy uzupełnić naszą parafialną kartotekę o informacje, które pozwolą nam wykorzystać program komputerowy usprawniający pracę naszej kancelarii parafialnej. Dziękując za zrozumienie informujemy, iż wszystkie dane osobowe naszych parafian przechowywane są zgodnie ustawą o ochronie danych osobowych i są wykorzystane wyłącznie do celów duszpasterskich. Ofiary składane zwyczajowo w czasie kolędy pragniemy przeznaczyć w tym roku na renowację wejść do naszego kościoła /wejścia boczne i główne/. Do miłego zobaczenia.

 I Niedziela Adwentu, 30 listopada
Msza św. z udziałem dzieci o godz.11.00. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Lituriczny - to także Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
Polecamy „Gościa Niedzielnego”, w nim min.: kalendarz ścienny; dla dzieci
i młodzieży polecamy "Małego Gościa".
W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Arkadiusz Oślizło, Gerard Gardyan, Antoni Rojek, Stefan Święty, Anna Hess. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wniebowziętej
w rozpoczynającym się tygodniu.