Ogłoszenia Duszpasterskie


XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 26.10.2014 r.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowo - inwestycyjne parafii.
„Bóg zapłać” za złożone ofiary.
30 Niedziela Zwykła, 26 października 
            Dziś Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00 Różaniec dziś o godz.17.15. Nauka przedślubna dla narzeczonych o godz. 14.00 w kaplicy katechetycznej.

Poniedziałek , 27 października  
            27 października obchodzi urodziny ks. Rafał Bogacki. Msza św. w jego intencji odbędzie się w poniedziałek o godz. 8.00. Różaniec o godz. 17.15 O godz. 19.00 w salce katechetycznej spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły w Biertułtowach. Obecność jednego
z rodziców obowiązkowa.

Wtorek - Święto Świętych Apostołów  Szymona  i  Judy  Tadeusza, 28 października
            Spotkanie modlitewne dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele, a w kaplicy
Katecheza dla Dorosłych. 
Środa , 29 października
            O godz. 16.30 spowiedź święta dla dzieci.
Czwartek - Święto Rocznicy Poświęcenia  Kościoła  Katedralnego, w Katowicach
            Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej o godz.16.30. 
Piątek, 31 października
           O godz. 7.30 jutrznia – poranna modlitwa Kościoła. Różaniec o godz. 17.15. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych wyjątkowo w piątek o godz. 19.00 w salkach katechetycznych.
Sobota - Uroczystość Wszystkich  Świętych, 1 listopada
            Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. O godz.14.00 Nieszpory żałobne i procesja na cmentarz. Zapraszamy wiernych, szczególnie rodziny tych zmarłych, którzy w ostatnim roku odeszli do wieczności. Zachęcamy by wierni przynieśli ze sobą znicze, które zostaną podczas nabożeństwa poświęcone i w procesji zaniesione na cmentarz. Po procesji na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych spoczywających na cmentarzy i zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii, a 1 listopada na cmentarzu w kaplicy, gdzie dyżur będzie pełnić młodzież oazowa. Nabożeństwa za zmarłych zalecanych będą odprawiane w naszym kościele codziennie przez tydzień począwszy od 1 listopada o godz. 17.15 Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” przy udziale parafii i młodzieży szkolnej przeprowadza zbiórkę pieniężną w bramach cmentarza przeznaczając wszystkie datki na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej  w Wodzisławiu Śląskim. 1 listopada ukaże się nowy numer parafialnej „Wspólnoty” z Planem Kolęd oraz Kalendarz na Nowy Rok 2015.

Niedziela - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada
Msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. z liturgią chrztu św. o godz. 13.30.
Dzisiaj Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać: od południa uroczystości Wszystkich Świętych i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych (odpust ten możne być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).
Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci i młodzieży.
W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp.: Krystyna Foltys, Helena Drzeniek.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Życzymy miłego świętowania Dnia Pańskiego,
a w nowym tygodniu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.