Ogłoszenia Duszpasterskie


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   11.12.2016 r.

 Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy  serdeczne Bóg zapłać.

III Niedziela  Adwentu - Gaudete 11 grudnia

Dziś III Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Do nabycia świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom oraz poświęcone opłatki; w niedziele przed kościołem, zaś w tygodniu, u sióstr w klasztorze i w kancelarii. Polecamy także kalendarz śląski.  Dzieci, młodzież  i dorosłych zapraszamy na roraty.

 Poniedziałek Wspomnienie NMP z Guadalupe 12 grudnia

Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich  w domu Domu Katechetycznym o godz. 16.00.

Wtorek Wspomnienie św. Łucji, dz. i męcz.13 grudnia

Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę z parkingu przy MOK o godz. 6.25. Zbiórka  o 6.15. Listy z podziałem na trzy autobusy znajdują się w gablotce i na stronie internetowej Parafii MB Różańcowej. Prosimy pielgrzymów o zapoznanie się z listami i zajęcie miejsca w wyznaczonym autokarze oznaczonym odpowiednim numerem. Wszystkie autobusy zatrzymają się jeszcze na przystanku autobusowym przy nowej Parafii. O godz.17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Zalecki za żywych i zmarłych można składać w zakrystii.

Środa   Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK 14 grudnia

O godz.19.00 w Domu Katechetycznym Parafia organizuje kiermasz strojów komunijnych. Zapraszamy tegoroczne dzieci komunijne oraz ich rodziców, a także rodziców, którzy chcieliby odsprzedać lub podarować strój komunijny. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum nr1  zapraszają na koncert charytatywny pt.:”Gramy dla Tymka”. Koncert odbędzie się w środę o godz.17.00 w MOK w Radlinie. Tymek choruje na mukowiscydozę i oczekuje na przeszczep płuc. W programie min.: występy artystyczne, kiermasz ozdób świątecznych i wiele atrakcji. Szczegóły w gablotce.

Czwartek 15 grudnia

Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Społeczność Zespołu Szkół Sportowych zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w godz. od 16.30 -18.30.

Piątek 16 grudnia

O godz. 7.30 modlitwa poranna Kościoła – jutrznia.  

Sobota 17 grudnia

O godzinie 17.00  nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Spotkanie Grupy Modlitewnej „ Siloe” o godz. 19.00. Ostatnia nauka  dla narzeczonych o godz. 19.00. Wszystkie spotkania w Domu Katechetycznym Msza św. połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała  w sobotę o 19.00 w Parafii MB Różańcowej.

IV Niedziela Adwentu 18 grudnia

Msza św. za roczne dzieci o godz. 11.00, a z liturgią  chrztu św. o godz. 13.30. Przedświąteczne odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych Parafian odbędą się w środę 23 grudnia od godz. 8.30. Zgłoszenia  w kancelarii i zakrystii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii. 29 grudnia o godz. 19.00 w katowickim spodku koncert kolędowy „Betlejem w Spodku”. W programie: występy gwiazd krajowej estrady, gości z zagranicy i wspólne kolędowanie. Szczegóły na plakatach. Bilety do nabycia w kancelarii. W dalszym ciągu zapraszamy  osoby samotne od udziału w parafialnej wigilii. Zgłoszenie w zakrystii bądź kancelarii. Polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W minionym tygodniu odeszli  do wieczności śp.:  Ryszard Strzałkowski, Małgorzata Trzaskalik, Grzegorz Tomala.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

 

 

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.pdf